Brněnská florbalová akademie

Je projekt několika brněnských florbalových klubů, který má několik různých rozsahů. Právě se nacházíte na stránce, která má za cíl nabídnout rodičům a dětem jednoduchý přehled, kde a kdy se dá sportovat a jak začít hrát florbal. Vše srozumitelnou formou na pár kliknutí. Proč akademie vznikla a co dál nabízí? Čtěte dál.

Jak společnými silami posunout kvalitu florbalu v Brně?

To byla otázka, kterou si místní kluby položily na jaře roku 2021. Z následných jednání a diskuzí pak vznikl speciální meziklubový projekt sloužící ke zvýšení kvality mládežnického florbalu v Brně a jeho okolí a dosažení větší konkurenceschopnosti v rámci celé České republiky.

Do projektu se zapojily tři kluby Gullivers, TROOPERS a Židenice a v září 2021 uzavřely vzájemnou dohodu a založily Brněnskou florbalovou akademii (BFA).

Co si BFA stanovila jako svoje hlavní úkoly:

  • zintenzivnit spolupráci na poli tréninkového zázemí
  • pomoci růstu kvalifikace trenérů a kvality tréninkových jednotek
  • spolupracovat na poli náborů a propagace florbalu a sportu ve městě Brně

A tím vším vytvořit meziklubovou nadstavbu, která má za cíl vychovat a přetvořit talentované hráče těchto klubů v elitní florbalové hráče.

Práce na těchto úkolech od sezóny 21/22 nabírá na otáčkách. Probíhají pravidelné tréninky vybraných hráčů z klubů ze zatím pilotní kategorie mladších žáků. Vznikl tento nový společný náborový web. Uskutečnil se velký víkendový brankářský kemp a společný seminář vzdělávání trenérů. To jsou ale jen začátky.

Plány do budoucna jsou větší. Rozšířit společné tréninky výběrových hráčů na další kategorie, zintenzivnit vzdělávání a kvalifikaci trenérů pomocí dalších seminářů a stáží. Přilákat nové trenéry a specializované odborníky, které si díky spolupráci více klubů bude BFA moci dovolit lépe, než samostatné kluby. Spojit síly ve směru zlepšení přístupnosti sportovišť a výstavby hal pro florbal, zorganizovat větší a lepší sportovní i jiné akce.

Díky spojení sil věříme, že cesta k úspěchům našich klubů a celého brněnského florbalu bude snazší a přístupnější než dříve.

Pojďme zvednout brněnský florbal na novou úroveň!